Dan Brown sikersztorija, melyből az idén (2006.) film is készült, igencsak megmozgatta a világot és az emberek fantáziáját.
Egyesek keményen kritizálták, mások önelégülten bólogattak. De vajon melyik oldalnak van igaza?
Nem tudom, feltünt-e a kritikus szemeknek, hogy a Da Vinci kód, alapjába véve regény, melynek tartalmát regényként kell kezelni. Nem is tudom miért kell támadni egy regényt, mert véleményem szerint az egyének ma, azt hisznek el amit akarnak. Abban hisznek, amiben akarnak. Szabad világban élünk, ahol megvan a szabad gondolkodáshoz való jogunk.....
....vagy talán tényleg valós gyökerekhez vezetnek eme Bestseller eseményei? Így érthető már, hogy miért is támadják vagy támadták korábban ezt a művet.
Történészként nem hihetek egy regénynek, mely valóságos alapra próbálja helyezni történetét, de érdeklődve olvastam el ezt is, Dan Brown többi könyvével együtt.
Ugyanakkor a háttérben tényleg vannak tudományos tematikák eme rejtélyes múlttal kapcsolatban. A Grál királyok eredetében és a Szent Grál vérvonalában olvastam erről, s ezen dokumentumok már nem regények, hanem források.
Történeti forrásokkal viszont óvatosan kell bánni, minthogy a szimbólumokkal is. Mert avatatlan ember csak zavart támaszthat benne. Az okkult avagy rejtett történelemmel is foglalkozni kell, hisz ezek is források, mik beleillenek a történelmünkbe. Nevezhetjük őket a ma elismert történelmi folyamat tükrének is. Egy másik oldal történetének.
De mintahogy jó és rossz, Yin és Yang, sötétség és világosság, nő és férfi elválaszthatatlanok egymástól. Mondhatni kiegészítik egymást. Így az okkult történelmet sem választhatjuk le a ma elismert történelemtől.......
Jób 38:11
|